•

Projekty unijne realizowane w Publicznej Szkole  Podstawowej z OP im. Mikołaja Kopernika w Kujakowicach Dolnych:

1. Erasmus+ KA 220-SCH ,, Glasbegeistert- glasinspires” realizowany we współpracy ze szkołami w Słowenii (GornjaRadgona), Turcji (Izmir) i Rumunii (Satu Mare).
    2. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie:120.000 Euro z czego nasza szkoła otrzymała 27.500 Euro.

Cele_projektu.odt

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

• 2. Ponadto w naszej Szkole od dnia 15 października 2023r.realizujemy KRÓTKOTERMINOWY PROJEKT MOBILNOŚCI KADRY NAUCZYCIELSKIEJ KA 122-SCH pt: ,,Strengtheningthe culture  of democracy in education” (,,Wzmocnienie kultury demokracji w edukacji”) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027 -  Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej.

Głównymi  celami projektu  są:  podniesienie jakości kształcenia poprzez wspieranie rozwoju kadry nauczycielskiej i dyrekcji szkoły, wzmocnienie europejskiego wymiaru nauczania  poprzez uczestnictwo w życiu demokratycznym, promowanie wiedzy o kulturze demokracji, a także promowaniu nowych technologii.

Projekt zakłada 12 mobilności kadry nauczycielskiej do Dalaman w Turcji - w instytucji PrixieAcademy, gdzie nauczyciele odbędą  tygodniowe szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów i edukatorów  w dziedzinie demokracji pod kątem działań demokratycznych we współczesnej  edukacji  w Unii Europejskiej. Jest odpowiedzią na ograniczone możliwości uczestnictwa kadry nauczycielskiej w procesach demokratycznych i niewystarczającej wiedzy na ich temat.  Szkolenie to ma na celu większe i bardziej świadome zaangażowanie nauczycieli w szkolnych działaniach w obszarze demokracji, ale też w codziennym życiu społecznym.

Całkowity budżet projektu: 20016,00 EUR - 92457,91 PLN

Dofinansowanie projektu ze środków europejskich: 82,52%

Dofinansowanie projektu ze środków dotacji celowej: 17,48%

• Projekt eTwinning“

•

“ Moderne Kunst ist ein Wohlsein- zwei Länder Europas stellen zwei Künstler vor”

„ Sztuka nowoczesna jako dobrostan- dwa kraje europejskie przedstawiaja dwóch artystów „

wzorujemy się na współczesnej malarce amerykańskiej Karli Gerard

malującej w stylu abstrakcyjnej sztuki ludowej

Kontynuujemy naszą współpracę ze szkołą z Włoch z Lavis- Scuola Primaria di Lavis.

Nasz plan współpracy:
      1. Zakładamy projekt na stronie eTwinning i komunikujemy się online w przestrzeni Twinspace
      2. Bierzemy udział w lekcji na temat bezpieczeństwa w sieci.
      3. Piszemy kartki świąteczne z pozdrowieniami oraz krótkie informacje o sobie- klasy: 4,5 i 6.
      4. Klasa 4 z Polski i klasa 5 z Włoch poznaje sztukę malowania obrazów przez Karlę Gerard amerykańską malarkę. Każdy próbuje swoich sił w malowaniu podobnych obrazków.
      5. Chętna grupa uczniów zaczyna swój obrazek ale nie kończy go- wysyłamy rozpoczęty obrazek do Włoch a Włosi do nas i dokańczamy rysunki.
      6. Szukamy informacji na temat malarki w internecie i przedstawiamy ją w 3 osobie, na podsumowanie odbędzie się krótki Quiz wiedzy o malarce.
      7. Uczniowie z Włoch poznają sylwetkę malarza Depero, który tworzył podobne obrazy a uczniowie z Polski poznają Marię Korsak, która również tworzyła podobne obrazy.
      8. Nagrywamy filmik i przedstawiamy sobie nawzajem malarzy.
      9. Przygotowujemy Quiz na podstawie filmików- Włosi dla nas a my dla Włochów.
      10. Przygotowujemy prezentację naszych działań projektowych.