„Jak odczytywać emocje?”
Uczniowie klasy 4 w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Jak odczytywać emocje?”, przygotowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci, wykonywali następujące zadanie:
Jakim zwierzęciem chciałbyś być? Wykonaj rysunek i przynieś go na lekcję.
Zastanów się nad cechami swojego charakteru, jakie posiadasz. Następnie poszukaj informacji o cechach różnych zwierząt i wybierz jedno zwierzę, które w swoim zachowaniu najbardziej przypomina Ciebie.Uczniowie przedstawili wykonane prace, które wykonali w ramach zadania domowego. Ich zadaniem było dopisanie cechy, która kojarzy im się z narysowanym przez nich zwierzęciem, np. tygrys: odważny, silny, zdecydowany; pies - wierny, dobry przyjaciel, odważny; itd.
Następnie uczniowie prezentowali swoje rysunki – mówili, jakie zwierzę wybrali, z jaką cechą lub cechami się kojarzy oraz w jakiej sytuacji w życiu ta cecha może się przydać.
Kolaż opracowała Paulina Klos.
Fundacja Uniwersytet Dzieci
W roku szkolnym 2020/21 klasa IV będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie "Jak odczytywać emocje?" ,w ramach programu Fundacji "Uniwersytet Dzieci" , który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem programu jest rozwinięcie u uczniów umiejętności radzenia sobie z emocjami, nawiązywania relacji i kreatywnego myślenia. Uczniowie będą wykonywać proste doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski.
,,Razem na Święta”
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Razem na Święta” ogłoszonej już po raz trzeci przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tej akcji było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Idealnie w akcję wpisała się inicjatywa Rady Rodziców naszej szkoły, aby czas Świąt Bożego Narodzenia wypełnić niepowtarzalną atmosferą i pięknymi ozdobami świątecznymi a przede wszystkim pamięcią o innych. Szczególnie w tym okresie każdy potrzebuje zwykłych gestów życzliwości. W akcji wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Świąteczna atmosfera zawitała do naszych domów dzięki przepięknym ozdobom wykonanym przez przedstawicieli społeczności szkolnej.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich razem i każdego z osobna za udział w tej akcji, za poświęcony czas, piękne ozdoby i dar serca.
Działaność Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w czasie ferii zimowych
OGŁOSZENIE
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kluczborku informuje, że w okresie ferii zimowych placówka realizuje wszystkie statutowe zadania. Jest otwarta dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W placówce stale organizowane są konsultacje, porady, diagnozy i zajęcia dla uczniów i ich rodziców w trybie stacjonarnym jak i przy wykorzystaniu technik pracy na odległość. Wybór formy zależy od Państwa preferencji.
Aby umożliwić szybszy i bezpośredni dostęp do specjalistów uruchomiliśmy dyżury telefoniczne pełnione przez wszystkich pracowników poradni. Grafik dyżurów znajduje się na stronie
internetowej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kluczborku.
Informujemy również, że na Facebooku istnieje fanpage Poradni, gdzie pracownicy dzielą się dobrymi praktykami działań pomocowych dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
Ferie Zimowe w Gminie Kluczbork
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie