Światowy Dzień Jabłka
28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, który już dzisiaj świętowała klasa piąta. Uczniowie ubrali się w czerwone elementy oraz przygotowywali piękne plakaty w programach komputerowych, na temat właściwości odżywczych i smakowych tego owocu. Nie obyło się od zdrowego poczęstunku w postaci zdrowego i smacznego jabłuszka.
8
Lekcja fizyki w klasie siódmej.
Pomiar długości i szerokości klasy przyrządami zakupionymi w ramach "Laboratoria Przyszłości"
Wycieczka rowerowa klasy V i VII
W dniu 26 września klasa V i VII uczestniczyła w wycieczce rowerowej. Na początek przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się po drodze i ruszyliśmy w drogę. Tym razem udaliśmy się do Stowarzyszenia Wsi Bogacica "Bogatalanta" na zajęcia przyrodnicze w plenerze na temat bioróżnorodności - Natura 2000. Zostaliśmy bardzo ciepło powitani herbatką z kwiatów czarnego bzu, a następnie uczestniczyliśmy w bardzo interesujących zajciach, podczas których oserwowaliśmy przyrodę z użyciem lupy, lornetki i mikroskopu, Na zakończenie przed wyruszeniem w droge posililiśmy się pyszną pizzą.
33
Tym razem gotujemy - Laboratoria Przyszłości
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego wykorzystujemy sprzęt zakupiony "Laboratoriów Przyszłości", tym razem usmażyliśmy pyszne naleśniki i nie mamy zamiaru na tym poprzestać. Przećwiczyliśmy obsługę podstawowych urządzeń kuchennych, co przybliżyło nam charakter pracy kucharza.
DZIEŃ KROPKI
Święto kreatywności w kl. 4
25
Zaczeliśmy z przytupem - Laboratoria Przyszłości
Dzięki zakupionemu sprzęgowi w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy V mogą uczyć się programowania, konstruując własne roboty, które już za jakiś czas będą wykonywać określone instrukcje. Na zajęciach z robotyki na początku wykorzystują LEGO Edukaction Spike Prime. Towarzyszy temu świetna zabawa i dobre humory naszych uczniów.
6data publikacji 14.09.2022r.
DZIEŃ KLUCZBORSKIEGOGO KUPCA
Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju podejmuje szereg działań na rzecz poznawania i popularyzacji lokalnej historii Kluczborka i dziedzictwa kulturowego regionu. Obecnie społecznie realizujemy prace przy zabytkowym, XVIII-wiecznym pomniku kluczborskiego kupca Daniela Mietela.
Z tej okazji chcemy zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego poznawania regionu poprzez udział w dwóch konkursach:
1. „Nieoczywiste zabytki powiatu kluczborskiego” – wykonanie fotografii zabytków i opracowanie kroniki/ mapki zrealizowanej trasy w formie multimedialnej dla dzieci i młodzieży od 12 do 19 roku życia oraz dorosłych
2. „Zabytki powiatu kluczborskiego” - konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej (młodzież), uczestników warsztatów terapii zajęciowej (osoby dorosłe).
W załączeniu przesyłamy regulaminy konkursów. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji szkołom oraz zachęcenie uczniów do udziału. Jednocześnie w imieniu członków stowarzyszenia zapraszam do udziału w „Dniu kluczborskiego kupca”, który organizujemy 4 września w godzinach od 11.00 do 16.00 na Placu Gdacjusza, w sąsiedztwie kościoła ewangelickiego i remontowanego obecnie pomnika. Informacje o wydarzeniu w załączeniu.
Projekt realizowany jest pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz finansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.
Narodowe Czytanie
Adam Mickiewicz "Ballady i romanse"
Wycieczka do Warszawy
Wycieczka odbyła się w dniach 09.05. 2022 r. – 11.05,2022 r., na realizację której otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotację w wysokości 80% kosztów, w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę". Uczestniczyło w niej 30 uczniów klas VI i VII oraz trzech opiekunów.
Celem wycieczki było:
• zapoznanie z zabytkami Warszawy,
• kształcenie zainteresowań historią, poczucia tożsamości narodowej,
• poznanie piękna stolicy Polski: kształcenie wrażliwości zwiedzających na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego,
• wykształcenie szacunku dla zabytków historycznych poprzez bezpośredni kontakt z nimi,
• kształtowanie poczucia przynależności i więzi do określonego miejsca na Ziemi,
• poznanie tajników nauk ścisłych – Centrum Nauki Kopernik,
• integracja poprzez wspólne spędzaniu czasu.W ciągu kolejnych trzech dni pobytu w Warszawie realizowaliśmy poszczególne punkty planu ujęte w harmonogramie.
W pierwszym dniu wycieczki odwiedziliśmy miejsca związane z zagładą narodu żydowskiego ( m.in.: fragment muru Getta Warszawskiego), następnie przespacerowaliśmy się Traktem Królewskim, podziwiając poszczególne zabytki Starego Miasta. Kolejną częścią naszego zwiedzania był park przy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Później udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Drugiego dnia pobytu w Warszawie zwiedziliśmy kolejne ważne dla naszej historii miejsca pamięci : Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik Polegli – Niepokonani, pod którym zapaliliśmy symboliczny znicz. Stamtąd przejechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego na kolejną niezapomnianą lekcję historii. Ostatnim etapem drugiego dnia zwiedzania był wjazd windą na taras widokowy PKiN, po czym wróciliśmy na nocleg i obiadokolację do miejsca zakwaterowania.
W ostatnim dniu odwiedziliśmy Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach, gdzie uczciliśmy pamięć bohaterów walczących o wolność i niepodległość naszej ojczyzny .
Ponadto na koniec uczniowie poznali tajniki przedmiotów ścisłych w Centrum Nauki Kopernik.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem i w wielkim skupieniu uczestniczyli w poznawaniu zabytków i miejsc pamięci naszej stolicy. Wycieczka spełniła założone cele i w opinii jej uczestników była niezapomnianym doświadczeniem.
30
Ferie Zimowe w Gminie Kluczbork
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie